Diaspora – cała naprzód

16 maja 2011 na blogu diaspory pojawił się nowy wpis o pracach związanych z tym serwisem.

Trudno w to uwierzyć, ale nad diasporą pracujemy już okrągły rok. Cieszę się, że wciąż to robimy i zamierzamy rozwijać się dalej . Począwszy od pierwszych nocy przy pizzy w pokoju ACM na Uniwersytecie Nowojorskim, poprzez zwariowany Kickstarter, aż po podróż na zachód do San Francisco do Pivotal Labs, zeszły rok był szalonym, niekończącym się marzeniem.

Jest wiele osób poza nami, którzy są podekscytowani diasporą. ReadWriteWeb umieścić nas na swojej liście Dziesięciu Najlepszych Startupów 2011 roku, Black Duck Software nazwał nas Open Source Rookie of the Year, a nasi użytkownicy wersji alfa wciąż przysyłają nam swoje cenne uwagu. (Nie martw się, widzimy Twoje propozycje! Jest wiele do zrobienia!) Hmm, jeśli wygooglasz „GitHub”, nasze repozytorium jest trzecim wynikiem! *

Przez ostatnich kilka miesięcy ciężko pracowaliśmy i byliśmy cicho. Ilya i Daniel pracowali nad końcowymi zmianami, koncentrując się na „modelu dzielenia”. Tworzą framework, dzięki któremu pod i klient będą mogli uwierzytelniać się między sobą. Zmiany te sprawią,  że łatwiej będzie współpracować z innymi aplikacjami sieci społecznościowej. Raphael pracuje nad wydajnością i oczyszczaniem kodu, a ja myślę jak rozwinąć nasz zespół, w celu zapewnienia Diasporze długoterminowego wsparcia.

Nasza czwórka wraz z bardzo nam pomocnymi współpracownikami ze świata opensource robimy wszystko na raz: słuchamy opinii Naszych użytkowników, programujemy nowe funkcjonalności, pomagamy ludziom instalować oprogramowanie i rozmiawamy z prasą. Nasi użytkownicy wyrażają coraz więcej uwag. Więc to co my musimy zrobić, to dotrzymać im tempa . Jeśli chcemy żeby Diaspora odniosła sukces potrzebujemy wsparcia wielu różnych osób. Ostatnio koncentrujemy się na dotarciu do różnych grup i organizacji, sprawdzamy co musimy zrobić aby pozyskać więcej zasobów ludzkich i środków dla Diaspory. To wymaga czasu, którego nie możemy poświęcić na programowanie, rozmowy o Diasporze pomagają szlifować naszą wizję i zarażać nią coraz więcej ludzi podekscytowanych tym co robimy.

Następnym celem naszej działalności jest jednoznaczne i definitywne stwierdzenie, „o co nam wszystkim chodzi.” Z pewnością informowanie na bieżąco ludzi o naszej pracy nie jest naszą mocną stroną, więc dopóki będziesz nas śledził na GitHubie będziesz najprawdopodobniej zdziwiony dokąd zmierzamy. Diaspora jest długotrwałym przedsięwzięciem a idea czyni z niej coś więcej niż pojedyncza akcja lub trend. Pracujemy nad zarysem tego, czego nauczyliśmy się dotychczas, i gdzie widzimy Diasporę za rok. Zapraszamy do dzielenia się nim z wami.

Obserwuj to miejsce.

Do usłyszenia,
Maxwell

* 5/16/11 Aktualizacja: Wygląda na to, że Google uaktualniło swój indeks. Teraz nie do końca jesteśmy trzeci: P


4 komentarze do “Diaspora – cała naprzód”

  1. Od nastepnego poniedzialku rozpoczynam odchudzanie, kto
    sie odchudza ze mną? Wyszperalam w google dobry sposob na chudnięcie, wygoglujcie sobie – Jak szybko schudnąć Kamidoni
    i zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *