Diaspora przyspiesza dzięki Backbone.js

Minęło trochę czasu od ostatnich większych zmian w platformie Diaspora*. W ostatnim moim poście na jej temat zwracałem uwagę na duże spowolnienie działania poda joindiaspora.com i potrzebę odciążenia. Nie doczekaliśmy się na razie wprowadzenia transferu kont (szczęśliwie to zadanie wciąż zajmuje wysoką pozycję na liście ToDo deweloperów) ale mimo to Diaspora wyraźnie przyspieszyła.

Tę dużą zmianę zawdzięczamy wprowadzeniu javascriptowej biblioteki Backbone.js, która przerzuca ciężar renderowania kontentu na przeglądarkę użytkownika serwisu. Dodatkową zmianą jest przerzucenie hostingu poda na RDS Amazona, co umożliwi łatwiejsze skalowanie infrastruktury dla potrzeb szybko rozrastającej się społeczności.

Wprowadzeniu nowej biblioteki towarzyszy lekkie odświeżenie interfejsu, które uczyniło go znacznie przyjemniejszym dla oka:

Zespół Diaspory dalej podtrzymuje chęć wejścia projektu w fazę beta jeszcze na początku 2012 roku. Jeśli chcesz przyłączyć się do prac wejdź na kanał IRC #diaspora-dev w sieci FreeNode i daj o sobie znać. (;

Więcej informacji znajduje się w poście na blogu Fundacji Diaspora*.


3 komentarze do “Diaspora przyspiesza dzięki Backbone.js”

  1. przyspiesza? pragnę zapytać po czym to wnosimy. Na chwilę obecną widzę że dzieje się na prawdę niewiele. Nie widzę aby coś się zmieniło od dłuższego stanu… nie ma żadnych informacji o progresie. Szkoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *